HaberlerSamsun haberSamsun Büyükşehir Belediyesi'nden Bişkek'e 180 bin maske

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Bişkek'e 180 bin maske - Samsun haber

Samsun'dan Kırgızistan'a pandemi sürecinde destek olmak için 180 bin adet maske gönderildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Bişkek'e 180 bin maske


Samsun Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törende Kırgızistan'a destek mesajları verildi. Samsun'un kardeş şehri, Kırgızistan'ın başkenti olan Bişkek'e destek olmak için 180 bin adet maske bugün yola çıktı. Samsunluların ve Büyükşehir Belediyesi'nin katkısı, Kızılay'ın destekleri ile yardım Bişkek'e ulaştırılacak.

 "Bu zor dönemde yanlarında olmayı arzu ettik"
Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'in 10 yıldır kardeş şehriyiz. Bu zor dönemde yanlarında olmayı arzu ettik. Samsunluların ve belediyemizin katkısı ile Kızılay'la birlikte oluşturduğumuz tıbbi malzemeyi bugün Bişkek'e yolcu ediyoruz. Kırgızistan halkının huzura ve demokrasiye kavuşmasını buradan temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi ülkemiz son 20 yılda yakaladığı istikrarla birlikte nereden nereye geldiğini gördük. Kırgızistan halkının da birlik ve beraberlik içinde geleceğe emin adımlarla yürümesini arzu ediyoruz" dedi.
Düzenlenen törene Samsun Müftüsü Seyfullah Çakır, Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habip Demirel ve vatandaşlar katıldı. Törenin sonunda Samsun Müftüsü Çakır dua etti.
180 bin adet maske Kızılay tarafından Bişkek'e ulaştırılacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun B.B. Başkanı Demir: Su baskını 10 milyonluk çözüm Samsun B.B. Başkanı Demir: Su baskını 10 milyonluk çözümAtakum Belediyesi'nden taşkınlara karşı önlemAtakum Belediyesi'nden taşkınlara karşı önlemBaşkan Deveci farkındalık için yürüdüBaşkan Deveci farkındalık için yürüdüİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TL'Samsun'da Vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözüyoruz''Samsun'da Vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözüyoruz'

SIRADAKİ HABER