HaberlerSamsun haberSamsun Terme'de 200 öğrenciye tablet 6dağıtıldı

Samsun Terme'de 200 öğrenciye tablet 6dağıtıldı - Samsun haber

Alt yapı eksikliklerinden dolayı uzaktan eğitime erişim sağlayamayan öğrenciler için başlatılan 'Sınıf Tam Öğretmenim' projesi kapsamında Terme'de ilk etapta 200 öğrenciye tabletleri dağıtıldı.

Samsun Terme'de 200 öğrenciye tablet 6dağıtıldı


Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Sınıf Tam Öğretmenim' projesine, Samsun'un Terme ilçesinden 200 tablet desteği sağlandı.
İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları ve odalar, pandemi sürecinde uzaktan eğitim kapsamında teknolojik ekipman yetersizliğinden dolayı öğrencilere derslerinden geri kalmamaları için tablet desteğinde bulundu.
Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu'nda korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen törenle birlikte Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Belediye Başkanı Ali Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri öğrencilere tabletleri dağıttı.
Öğrenciler için tüm mücadelenin verileceğini belirten Kaymakam Murat Zadeleroğlu, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüsün etkilerinden dolayı yeni bir yaşam şekli belirleniyor. Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim sürecinde ilçemizde alt yapı sorunu yaşayan ya da teknolojik gereksinimlerdeki eksikliklerden dolayı eğitimden uzak kalan öğrencilerimiz için tablet desteği kampanyamız sonucunda bugün öğrencilerimize tabletlerini dağıttık" dedi.

İLGİLİ HABERLER

'Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek''Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek'Samsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralıSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralıSamsun'da 42 bin öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyorSamsun'da 42 bin öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyorSamsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıSamsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadı

SIRADAKİ HABER