HaberlerSamsun haberSamsun Büyükşehir 11 tesisi 10 yıllığına kiraya verecek

Samsun Büyükşehir 11 tesisi 10 yıllığına kiraya verecek - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, belediyeye ait 11 işletmeyi 10 yıllığına kiraya verme ve 39 araç alımı için yetki verdi

Samsun Büyükşehir 11 tesisi 10 yıllığına kiraya verecek

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısı fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında yapılan toplantıda 61 gündem ve 2 gündem dışı madde görüşülerek kabul edildi.

 Yeni araç alımı
Zararlılar ile mücadelede kullanılmak üzere 15 adet pikap tipi (kamyonet) araç, katı atık aktarma istasyonlarında kullanılmak üzere 12 adet çekici (kamyon) ve 12 adet semi treyler alımlarının yapılabilmesi için gereken düzenleme onaylandı. Alımlar öz kaynak kullanılarak yapılacak.

 11 işletme 10 yıllığına kiralanacak
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Anakent Turizm Ticaret Ltd. Şti. kullanımında bulunan İlkadım ve Canik ilçesindeki çay bahçesi, büfe ve müştemilat nitelikli 3 adet taşınmaz ile kullanım ve tasarruf hakları Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bulunan lokanta, kafeterya, plaj ve çay bahçesi nitelikli 8 adet taşınmazın kiralanması için encümene yetki verdi. Kiraya verilecekler arasında Amisos Kafe isimli tesis, Sevgi Kafe isimli tesis, Sevgi Gölü yanındaki çay bahçesi, Batıpark'taki 3 adet balık lokantası, plaj ve kafe nitelikli Mert Plajı büfe/çay bahçesi müştemilatı, Mert Irmağı yanındaki bir büfe, Amazon Çay Bahçesi (Amazon Çadır Kafe), Kent Müzesi Çay Bahçesi ve müştemilatı, Doğupark'ta yer alan bir büfe ve müştemilatının bulunduğu açıklandı.

 GOLF SAHASININ OTOPARKI KİRAYA VERİLECEK
Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan golf sahasının otoparkı Yap-İşlet-Devret modeliyle kiraya verilecek. Belediye tarafından hazırlattırılacak avan projesine uygun olarak ihaleyi alacak firma golf sahasının otoparkına tenis kortu, kulüp binası ve otopark alanı yapacak. Kira bedeli ödenmesi kaydıyla 10 yıllığına işleterek belediyeye devredecek.

İLGİLİ HABERLER

Samsun B.B. Başkanı Demir: Su baskını 10 milyonluk çözüm Samsun B.B. Başkanı Demir: Su baskını 10 milyonluk çözümAtakum Belediyesi'nden taşkınlara karşı önlemAtakum Belediyesi'nden taşkınlara karşı önlemBaşkan Deveci farkındalık için yürüdüBaşkan Deveci farkındalık için yürüdüİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TL'Samsun'da Vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözüyoruz''Samsun'da Vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözüyoruz'

SIRADAKİ HABER