HaberlerSamsun haberSamsun'da 42 bin öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyor

Samsun'da 42 bin öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyor - Samsun haber

Samsun'da 5. ve 9. sınıflar olmak üzere toplam 42 bin öğrenci daha 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacak.

Samsun'da 42 bin öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyor


Öğrencilerin merakla beklediği yüz yüze eğitimin başlayacağı sınıflar gün geçtikçe belli oluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortaokul 5'inci sınıflar ile lise 9'uncu sınıfların 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacağını açıklamıştı. Daha önce de 21 Eylül tarihinde okul öncesi ve 1. sınıflar yüz yüze eğitime başlamış, 5 Ekim'de uygulamalı meslek liseleri, 12 Ekim'de ilkokul 2-3-4 ve ortaokul 8. sınıflar ile lise 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlamıştı. Ortaokul 6-7 ve lise 10-11. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağı tarih henüz açıklanmazken, 5. ve 9. sınıflar 2 Kasım'da ders başı yapacaklar.
Samsun'da 2 Kasım itibariyle 18 bin 5. sınıf öğrencisi ve 24 bin 9. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 42 bin öğrenci bu eğitim-öğretim döneminde ilk kez yüz yüze eğitime başlayacaklar.

 

İLGİLİ HABERLER

Lüks cipe silahlı saldırı: 2 ölü 1 yaralıLüks cipe silahlı saldırı: 2 ölü 1 yaralıSamsun'da evinin önünde ölü bulunduSamsun'da evinin önünde ölü bulunduSamsun'da muhtarın aracıyla çarptığı yaya kurtarılamadıSamsun'da muhtarın aracıyla çarptığı yaya kurtarılamadıSamsun'da kadını elle tacizden tutuklandıSamsun'da kadını elle tacizden tutuklandıSamsun'da cinayete 9 gözaltıSamsun'da cinayete 9 gözaltı

SIRADAKİ HABER