Samsun için kar tahminleri değişti! Samsun'a kar ne zaman yağacak?

Samsun için kar tahminleri değişti! Samsun'a kar ne zaman yağacak - Samsun Hava Durumu haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar yağışı ve hava durumu ile ilgili uyarılar art arda gelirken Samsun'a yağacak kar yağışıyla ilgili tahminler de değişti. Peki Samsun'a kar ne zaman yağacak? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden edinilen hava durumu tahminlerine göre, Salı günü itibariye hava sıcaklıkları yurt genelinde 6-8 derece düşerek soğuk ve yağışlı hava etkisini gösterecek. Yarından itibaren yurdu etkisi altına alacak soğuk hava dalgasından Samsun, Çarşamba günü etkilenmeye başlayacak. Peki  Samsun’a kar ne zaman yağacak? 

KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Samsun’a kar ne zaman yağacak? sorusu merak konusu olurken meteorolojiden alınan bilgilere göre Çarşamba günü  Samsun merkezde beklenen karla karışık yağmurlu hava Samsun’un tüm ilçelerinde etkili olacak. Samsun'un yüksek kesimli ilçelerde ise  kar yağışı etkisini gösterecek.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Çarşamba günü  Samsun merkezde hava sıcaklıkları 5 dereceye kadar düşecek. Çarşamba günü Asarcık, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Terme, Vezirköprü, Yakakent ilçelerinde  kar yağışı etkisi altına girecek. İlçelerde sıcaklıklar eksi 4 derecelere kadar düşecek. Diğer ilçelerde ise karla karışık yağmur etkisini gösterecek.