Başkan Zihni Şahin: 'Rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz'

Başkan Zihni Şahin: 'Rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, 'Yönetimde şeffaflık ve ortak akıldan taviz verilmeyecek. Atakum için, sevgiyle başlayacağız, sevgiyle yöneteceğiz ve sevgiyle birlikte yürüyeceğiz' dedi.

 Başkan Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında coşkulu, kalabalık ve görkemli mitingler yapmaya devam ediyor. Başkan Şahin, sevgi gösterileri ve yoğun tezahüratlar altında yaptığı konuşmalarda 'dünya kenti Atakum' vurgusu yaptı.

Başkan Zihni Şahin: 'Rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz'

BETONLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ

Vatandaşlara, 1 Nisan'dan sonra çok daha hızlı büyüyen, gelişen ve modernleşen bir Atakum sözü veren Başkan Şahin, 'Atakum ne sırtını dayadığı yeşil dağlara ne de gönlünü açtığı mavi ufuklara ihanet etmeyecektir. Sözde şehirleşme için rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Atakum çok özel bir şehrimizdir. Kendine has özellikleri vardır. Bu özelliklere uygun anlayış ile hizmet edeceğiz. Projelerimizi de bu özelliklere uygun hazırladık' şeklinde konuştu.

ATAKUM'DA TURİZM POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

1 Nisan'dan sonra vaat ettiği projeleri hayata geçirmeye başlayacaklarını açıklayan Başkan Şahin, 'Atakumumuz yolları, trafik akışı, oto parkları ve akıllı şehir uygulamaları ile daha düzenli olacak. Atakum, yeşil alanlarının korunup artırılması, koru ve parklarımız, millet bahçesi, spor alanları, hobi bahçeleri, yeni sosyal tesisleri, yenilenebilir enerji dönüşümü ve güney kent uygulaması ile daha çevreci, planlı, sağlıklı, temiz, huzurlu bir şehir haline gelecek. Atakum'da turizm potansiyelini harekete geçireceğiz. Akvaryum projesi, deniz feneri, kültür kompleksi, bilim ve teknoloji merkezi, kültür ve sanat etkinliklerimiz, mesleki beceri ve eğitim kurslarımız, Oyunland, öğretmen ve polisevi gibi diğer projelerimiz ile daha canlı, insanlarımızın daha mutlu, ekonominin daha güçlü olduğu ve dünyanın tanıdığı uluslararası bir şehir olacağız' diye konuştu.

Başkan Zihni Şahin: 'Rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz'

KIRSAL KESİMDE EKONOMİ CANLANACAK

Atakum'da 2014 yılında yeni mahalle olan köylerde yolların tamamının yapılacağını aktaran Başkan Şahin, 'Köy konaklarını yaygınlaştıracağız. Kırsal kalkınma projelerimiz olan sözleşmeli ürün modeli ile alım garantisi getireceğiz. Süt, yoğurt ve tereyağ gibi ürünlerin endüstriyel ürün haline getirilmesini sağlayacağız. Üreticimizin kazançlarını artıracak ve yüzünü güldüreceğiz' ifadelerini kullandı.

SEVGİYLE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

2019-2024 projeleriyle Atakum için, Atakumlular için için var olduklarını kaydeden Başkan Şahin sözlerini şöyle tamamladı: '100. yılda 100 proje hedefimizi Atakumlu hemşehrilerimizle birlikte başaracağız. Katılımcı demokrasi, birlikte yönetim ve şeffaf bir anlayış ile çalışacağız. Siyasi görüşü ve hayat tarzı ne olursa olsun bütün hemşehrilerimiz belediye yönetiminde söz sahibi olacak. İstişare kültürü Atakum'da hakim olacaktır. Belediye faaliyetlerinde muhtarlar, STK'lar ve diğer kamu kurumlarıyla koordinasyona, büyükşehir ve hükümetimizle iş birliğine açık bir yönetim anlayışı benimsenecek. Yönetimde şeffaflık ve ortak akıldan taviz verilmeyecek. Atakum için, sevgiyle başlayacağız, sevgiyle yöneteceğiz ve sevgiyle birlikte yürüyeceğiz.'