Samsun Balkan Türkleri'nden Etli Kazan Pilavı Günü'ne davet

Samsun Balkan Türkleri'nden Etli Kazan Pilavı Günü'ne davet - Samsun haber

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği, 19. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü hazırlıklarını tamamladı ve Pazar günü yapılacak etkinliğe herkesi davet etti

 Samsun Balkan Türkleri Derneği tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan geleneksel etli kazan pilavı günü etkinliği için tüm hazırlıklar tamamlandı. Balkan Türkleri Derneği 19. Geleneksel Etli Kazan pilavı günü etkinliği, bu yıl 23 Haziran Pazar günü 14.00’da Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’nde şenlik havasında yapılacak.

Samsun Balkan Türkleri'nden Etli Kazan Pilavı Günü'ne davet

KÜLTÜREL ZENGİNLERİ PAYLAŞIYORUZ

Etkinlik hakkında bilgi veren Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, “Bu yıl etkinliğimiz ayrı bir değer ve önem kazandı. Mili Mücadelenin 100. yılında 19’cusunu gerçekleştireceğimiz Etli Kazan Pilavı Günü Şenliğimiz her zamanki gibi bir festival havasında gerçekleşecek. Etkinlik alanında stantlar, etli kazan pilavı ve kültürel etkinliklerinin yanında çeşitli aktiviteler ve halk oyunları gösterileri ile koromuz da sahne alacak. Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla eğitimler ve birçok faaliyet düzenledik. Ama bunlar içerisinde en çok benimsenen halk oyunları çalışmalarımız oldu. Yediden yetmişe birçok insan halk oyunları kurslarımıza katıldı. Özellikle gençlerin ve çocukların halk oyunları kurslarımıza katılması bizlere ayrı bir heyecan katıyor. Kültürümüzü tanıtmak ve kültürel paylaşım noktasında önemli bir yere sahip olan etkinliğimize katılmak için Samsun ve Samsun dışından onlarca insan geliyor. Etkinliğimize tüm Samsunluları davet ediyorum" şeklinde konuştu.