HaberlerSamsun haberSamsun'da şehit aileleri ve sağlıkçılara ücretsiz mezar yeri

Samsun'da şehit aileleri ve sağlıkçılara ücretsiz mezar yeri - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülen maddelerin karara bağlanmasının ardından korona virüsü (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına ve şehit ailelerine mezar yerleri ücretsiz olacak.

Samsun'da şehit aileleri ve sağlıkçılara ücretsiz mezar yeri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, oy birliğiyle Şehit ailelerine ve Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık personellerine mezar yeri ücretsiz verilmesi komisyona sevk edildi
Komisyona havale edilen maddeler içerisinde yer alan, "Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında meftun bulunan şehidin anne ve babasının vefat etmesi durumunda ücretsiz mezar yeri teklifi" maddesi ile "Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın pandemi dönemi sürecinde yeni tip korona virüsü hatalığından dolayı vefat eden sağlık personeline Derecik, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında ücretsiz mezar yeri tahsisi teklifi" maddeleri oybirliği ile kabul edilerek, komisyona havale edildi. Söz konusu maddeler diğer 53 madde ile birlikte komisyonda görüşülüp, karara bağlanmak üzere meclisin onayına sunulacak.
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, komisyon toplantısının ardından Cuma saat 14.00'te toplanarak, komisyondan meclise havale edilen maddeleri ele alacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Mide Kanseri Sessiz İlerliyor
Samsun Büyükşehir 5 milyon 850 Euro'ya 10 elektrikli otobüs alıyor
Samsun'da yardıma ambulans helikopter yetişti
Samsun'da ilk Covid-19 aşısı sağlık müdürüne
Samsun'da Covid-19 aşısı dağıtımı başladı


SIRADAKİ HABER