HaberlerSamsun haberSamsun Büyükşehir ihaleyi tamamladı... Cezalar ortalama hızdan kesilecek

Samsun Büyükşehir ihaleyi tamamladı... Cezalar ortalama hızdan kesilecek

Samsun Büyükşehir ihaleyi tamamladı Cezalar ortalama hızdan kesilecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Akıllı Şehir trafik Güvenliği Projesi'nin ihalesinin tamamlandığını, projenin devreye girmesiyle anlık radarların kalkıp, cezaların iki nokta arasındaki ortalama hıza göre yazılacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  ASELSAN iş birliğiyle şehrin ana arter ve bulvarlarında uygulayacakları 'Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi'nin ihalesinin yapıldığını, ASELSAN işbirliğiyle şehre kazandırılacak projenin, 2023'e kadar tamamlanacağını söyledi.  Kapsam ve içerik yönünden Türkiye'de bir ilke imza atılacağını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin hayata geçmesiyle öneminin daha net anlaşılacağını, anlık radarların kalkacağını, hızın artacağını ifade etti.

HIZ ARTARKEN, TRAFİK GÜVENLİĞİDE YÜKSELECEK
Kapsam ve içerik yönünden Türkiye'de bir ilke imza atacaklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projeye büyük önem verdiklerini söyledi. Hayata geçmesiyle önemin daha net anlaşılacağını ileri süren Başkan Demir, "Küçük dokunuşlarla trafik ve ulaşım sorunlarının önemli kısmını çözmüş olacağız. Seyir halindeki araçların hızını artırırken, trafik güvenliğini yükseltip kazaları azaltacak. Şehrin güneyindeki giriş ve çıkışları daha hızlı hale getirecek. Atatürk Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda araçların daha az yakıt yakarak daha uzun mesafe gidebilmelerini sağlayacak. Emisyon salınımı düşecek. Karayolu alt yapısını daha verimli kullanmaya bizi teşvik edecek. Çevre ve hava kirliliğinin azaltılmasına ciddi katkı sağlayacak" değerlendirmesinde bulundu.

ANLIK RADARLAR KALKIYOR 
Trafik akışını daha güvenli ve verimli hale getirmek için hız koridorları oluşturup anlık radarları da kaldıracaklarını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Hız koridorlarında hız limitlerini düşürmeyip aksine artıracağız. Bunu yaptığımızda da anlık radar olmayacak.  Mevcut hız limitleri üzerinde anlık değil, iki nokta arasındaki mesafe içinde ortalama hız tespitleri yapılarak dikkate alınacak. Bununla trafik kazalarında can ve mal kaybının önüne geçmek istiyoruz. Köprü ve otoban geçişlerinde olduğu gibi plaka tanıma sistemiyle parklanma yapan araç ücretini elektronik ortamda tahsil eden, insan faktörünün olmadığı dijital bir sistem tasarladık. Teknolojiyi en üst seviyede verimli kullanarak insan kaynağı maliyeti de düşürmüş olacağız. Dolayısıyla mali açıdan ciddi tasarruf elde etmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Başkan Kılıç Ramazan Bayramını kutladı

Başkan Kılıç Ramazan Bayramını kutladı

Başkan Demirtaş Türk İslam Âleminin Ramazan Bayramını Kutladı

Başkan Demirtaş Türk İslam Âleminin Ramazan Bayramını Kutladı

İlkadım Belediyesi Hijyen Seferberliğini Kırsala Taşıdı

İlkadım Belediyesi Hijyen Seferberliğini Kırsala Taşıdı

Deveci, Ramazan Bayramını kutladı

Deveci, Ramazan Bayramını kutladı

Atakum Belediyesi'nde 'Evde Destek' kayıtları başladı

Atakum Belediyesi'nde 'Evde Destek' kayıtları başladı