HaberlerSamsun haberAK Parti İl Başkanı Aksu açıkladı: Maç sırasında tribünler boşaltılmış

AK Parti İl Başkanı Aksu açıkladı: Maç sırasında tribünler boşaltılmış

AK Parti İl Başkanı Aksu açıkladı: Maç sırasında tribünler boşaltılmış

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştüğünü, Adana ve Giresun'daki tribün doluluğuna anında müdahale edildiğini ve maç sırasında tribünlerin uygun hale getirildiğini söylediğini açıkladı

TFF 1. Lig'de Adana Demirspor ve Giresunspor'un maçlarına 5'er bin seyirci alınması, hafta içinde Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın açıklamaları ve dün akşam gelişen Soylu'nun Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunması, Başkan Yıldırım'ın da "Üzgünüm yanlış anlaşıldım" açıklamasının ardından AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da açıklamalarda bulundu. Aksu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü belirterek açıklamasında şunları söyledi:

'BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜM'
TFF 1. Lig'de bazı stadyumlarda dün ortaya çıkan ve haksız rekabet algısı oluşturan, hepimizi rahatsız eden görüntülerle ilgili şehrimizin düşünce ve beklentileri her türlü mecrada tarafımızca dile getirilmiştir. Bu çerçevede İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığım görüşmede konunun tüm detaylarını ele aldığımızı ifade etmek isterim.

TRİBÜNLER BOŞALTILMIŞ

Adana ve Giresun'daki görüntülere anında müdahale edildiği, daha başlar başlamaz maç sırasında tribünlerin büyük ölçüde uygun hale getirildiği, sorumlular hakkında işlem yapıldığı bilgisini paylaşan sayın bakanımız, bundan sonra böylesi bir görüntünün ortaya çıkması durumunda ilgili valiler hakkında dahi soruşturma açılacağını da özellikle vurgulamıştır.

'TAKİPÇİSİYİZ'
AK Parti Samsun kadroları olarak bugüne kadar şehrimizi ilgilendiren her konunun takipçisi olduk. Samsunspor'umuzla ilgili hususların da yakından takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı da çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere tüm kulüplerin yetkililerini de sorumlu davranmaya davet ediyorum.
Bu şehrin siyasileri olarak daima kulübümüzün yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.
Bu vesile ile son haftaya girilirken takımımıza bir kez daha başarılar diliyorum ve diyorum ki: Son ana kadar mücadeleye devam."

İLGİLİ HABERLER

Samsunspor, Altınordu hazırlıklarına başladı

Samsunspor, Altınordu hazırlıklarına başladı

Samsunspor'un maçı 18 Mayıs'a alındı

Samsunspor'un maçı 18 Mayıs'a alındı

HaberSpor Canlı Yayında

HaberSpor Canlı Yayında

HaberSpor'da Samsunspor konuşulacak

HaberSpor'da Samsunspor konuşulacak

Samsunspor finali seyircili oynamak istiyor

Samsunspor finali seyircili oynamak istiyor