Akşener, Samsun'da 'Kurtar bizi Meral abla' pankartıyla karşılandı

Akşener, Samsun'da 'Kurtar bizi Meral abla' pankartıyla karşılandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Çarşamba'da 'Kurtar bizi Abla' pankartlarıyla karşılandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iki günlük ziyaret için Samsun'a geldi. Akşener, Samsun'un Çarşamba ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener Zübeyde Hanım Meydanında Çarşambalılara seslendi. Akşener, "Esnafın sesini duyma mecburiyetimiz var. Esnaf sanayicinin ürettiğini satandır. Sanayici üretir, esnaf satar. Eğer esnaf olmasa sanayicinin ürettiği mal elinde kalır. Onu üreten işçi, işsiz kalır. Çiftçi üretir, manav satar, esnaf satar. Çiftçinin ürettiği elde kalır. O dükkanların içinde müşterilerle karşılaşırsınız, işsiz gençle karşılaşırsınız, tencere kaynatmakta zorlanan kadınla karşılaşırsınız, tarımla uğraşan çiftçiyle karşılaşırsınız, atanamayan öğretmenle karşılaşırsınız, EYT'li biriyle karşılaşırsınız." diye konuştu.

EMEKLİNİN SESİNİ KİMSE DUYMUYOR
Akşener, emekli maaşlarına değinerek, "1500 lira emekli maaşı var. Geçinebilir misiniz kardeşim 1500 lirayla. 1600 lira var, 1900 lira var, 2 bin 200 lira var, 2 bin 600, 2 bin 800 lira civarında Bağ-Kur ve SSK emeklisi var. Bu insanlar nasıl geçinir kimse bilmiyor. Bu insanların sesini de kimse duymuyor. Niye duymuyor? Çünkü seçmen velinimet değil. Ben çok iddialıyım. Seçmeni, el ele vereceğiz ve velinimet yapacağız." dedi.

DEVLET KRİZİNİ BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ
Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu devlet krizini birlikte çözeceğiz. 'Nasıl çözeceğiz?' diyorsunuz. Sizlerle el ele vereceğiz. Siz velinimet olduğunuzu hatırlayacaksınız. Hepimizi hizaya çekeceksiniz. Taleplerinizi çözen rekabetle karşınıza dikeceksiniz hepimizi, sonra da birimize, birilerimize tercihte bulunacaksınız. Bunun yolunu açmak için buradayım. Allah beni sizlere karşı utandırmasın, arkadaşlarımı da utandırmasın. Burada olmak benim için büyük heyecan."

İLGİLİ HABERLER

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun mitingine yüzbinler katıldı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun mitingine yüzbinler katıldı