Samsunspor 4-5 transfer yapacak

Samsunspor 4-5 transfer yapacak - Samsun haber

Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 'Alacağımız 4-5 oyuncu direk oynayacak olan oyuncular olacak. Alternatif oyuncu almayacağız' dedi


Spor Toto 1. Lig'in 18. haftasında sahasında Tuzalspor'u ağırlayan Samsunspor'da teknik direktör Fuat Çapa, maç sonu basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi. Üzücü bir puan kaybı yaşadıklarını dile getiren Çapa, devre arasından sonra daha iyi bir takım olacaklarını vurguladı.

DİKKATSİZLİĞİMİZ PAHALIYA PATLADI
Üzücü bir puan kaybı yaşadıklarını ifade eden Fuat Çapa, "Maçtan önceki endişelerim maç içerisinde de gerçekleşti. Bu maçın ne kadar önemli olduğunu Samsun için çok çok iyi biliyorduk. Karşılaşmaya iyi başladık. Çünkü maçın hemen başında 1-0 öne geçtik. Rakibimiz 1-1'i yakaladı. İkinci devre 1-1'den sonra biraz sistem değişikliğine geçtik. Çünkü rakip çok uzun topla oynamaya başladı. Soner'de fiziksel olarak rakibinden kısa kaldı. Bundan dolayı Berk'i geriye alarak en azından rakibin kullandığı uzun topları o şekilde kesebilirdik. O süreçten sonra da gayet başarılı olduk. İkinci devre 2-1'i yakaladıktan sonraki dikkatsizliğimiz bize çok pahalıya mal oldu. Ama maçtan önce endişe ettiklerimi maç içerisinde yaşadık. Çünkü rakibimizin 5-6 tane oyuncusunun boyu 1.90'a yakındı. Duran toplarda etkili olacağı çok net belliydi. Bizde de fiziksel olarak da Yunus Emre ve Berk haricinde eşleştirebileceğim bir adam yoktu. Nitekim yediğimiz 2 gol de bu şekilde geldi" dedi.

O KADRO İLE BU KADRO FARKLI
Sakat ve cezalı oyuncunun çok olması takımı etkilediğini belirten Fuat Çapa, "Sonuç olarak üzücü ama geneline baktığımız zaman çünkü bu maçı sadece bugün olarak değerlendirmemek lazım, özellikle içeride oynadığımız Bolu karşılaşmasından sonra takımımızın içerisinde sakat olan, hasta olan, cezalı olan oyuncu sayımız biraz fazla oldu. Çok geniş bir kadromuz yoktu. Bu bize özellikle son oynadığımız 3 karşılaşmada çok pahalıya mal oldu. Bugün çıkan kadroya baktım ve ilk geldiğimizde bize verilen kadroya bakıyorum o kadrodaki 11 ile bugün bizim oynattığımız 11 arasında çok büyük farklar var. Yani şuanda o kadronun içerisinde 4-5 tane maksimum oynattığımız oyuncular var. Diğerleri tamamen sezon başında alternatif veya gelecek vaat edilen oyunculardı. Bunları da kazandığımız için mutluyum. Puan olaraktan geldiğimiz günden bugüne kadar hesapladığımızda rakiplerimizin almış olduğu puanlara baktığımızda biz şuanda Ümraniyespor, Bandırma ve Erzurumspor'dan geride değiliz. Ama şartlar eşit değildi. Özellikle son 2 karşılaşmada Osman'ın olmaması bize çok pahalıya mal oldu. Çünkü Osman olmadığı zaman orta sahadan bir kişiyi kaydırmanız gerekiyor veya takım içerisindeki dengede biraz sıkıntı oluyor. Birbirleriyle uzun süredir oynamayan veya ilk kez birbirleriyle oynayan oyuncular birlikte oynamak zorunda kalıyor. Bunu adapte etmek veya aşmak da o kadar kolay değil" diye konuştu.

HALEN İLK 6 İÇİNDEYİZ
İkinci devre çok farklı bir Samsunspor olacağını ifade eden Fuat Çapa, "Ben ilk geldiğimde ilk 6 içerisinde kalacağımızı söylemiştim. Halen de puansal olarak ilk 6 içerisindeyiz. Yönetimimize gereken raporları verdik. Gerekli şeyler yapıldığında da biz ilk 4 içerisinde mutlaka olacağız. Bugün ben yine taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Sayısal olarak belki azdı ama burada olduklarını çok net bir şekilde hissettirdiler. Ben 2022 yılında içeride oynayacağımız Kocaelispor karşılaşmasıyla birlikte hem oyun olarak hem kadro olarak hem de sahadaki taraftar olarak çok değişik bir Samsunspor takımı olacağını bekliyorum. Belki zaman zaman istediklerimiz olmadı ama sezon içerisinde geldiğimizden beri çok şeyi kazandırdığımızı düşünüyorum. Çünkü bugün kadroda olan 7-8 tane altyapıdaki oyuncumuz vardı. Bunu göz ardı etmemek lazım. Bu oyunculara zaman ve fırsat vereceksiniz ama onları kaybetmemek adına doğru zamanda vermemiz gerekiyor. Bugünkü karşılaşmada onları oynatmış olsaydım kaybetme veya onlara bakış açılarının olumsuz olma endişesi vardı. O kadar iyi çalışıyorlar ki, böyle bir ortama sokmak istemedim. Oynayacağımız kupa maçında mutlaka bugün bizimle birlikte olup süre alamayan oyuncu arkadaşlarımız o karşılaşmada oynayacaklardır" diye konuştu.

DİREK OYNAYACAK 4-5 TRANSFER YAPACAĞIZ
Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Fuat Çapa, 4-5 tane transfer yapacaklarını söyledi. Fuat Çapa, "Alacağımız oyuncular direk oynayacak olan oyuncular olacak. Alternatif oyuncu almayacağız. Çünkü elimizde alternatif oyuncusu çok sayıda var. Yönetimimize şöyle bir rapor sundum. Ben 18 tane takım içerisinde rekabet edebilecek oyuncu istiyorum. Geri kalan 7 tanesini de altyapıdan alacam. Yani çok fazla oyuncu olmasına gerek yok. Çok sayıda oyuncu transfer etmemize de gerek yok. 7 tane adam almamıza gerek yok ama 4 tane alıp direk oynatacak olan adamımıza gerek var. Yani buraya gelen oyuncu kulübeyi beklemek için gelmesin. Çünkü bize bir katkı sağlamayacak. 4-5 tane transfer yapacağız" dedi.

DİOMANDE, ALEN, HASAN...

Takımdan ayrılacak olan oyuncular hakkında da bilgi veren Fuat Çapa, "Barış ayrıldı. Diomande'nin sözleşmesini başkanımız görüşüyor. Çünkü sakatlığından dolayı sezonu kapattığı için donduracaklar. Hasan'ın konusu şuanda ne olacak onu tam olarak bizde bilmiyoruz. Alen ile ilgili görüşmelerimi yönetime verdim. Bu sezon bize katkı sağlayamayacağını söyledim. Çünkü sezon başından beri idmana çıkmamış bir oyuncuyu ikinci devre hedeflerinize göre oynatma şansınız yok" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Üç Puan İyi Ama Samsunspor Vasattı

Üç Puan İyi Ama Samsunspor Vasattı

Samsunspor kendine geldi

Samsunspor kendine geldi

Balıkesirspor - Samsunspor hocaları maçı değerlendirdi

Balıkesirspor - Samsunspor hocaları maçı değerlendirdi

Balıkesirspor- Samsunspor maçı ne zaman hangi kanalda?

Balıkesirspor- Samsunspor maçı ne zaman hangi kanalda?

Samsunspor ile Balıkesirspor 17. randevuya çıkıyor

Samsunspor ile Balıkesirspor 17. randevuya çıkıyor