Samsunspor Divan Kurulu'ndan Toplu İstifa

Samsunspor Divan Kurulu'ndan Toplu İstifa

Samsunspor Divan Kurulu işlevsizleştirildiği gerekçesiyle oy birliğiyle istifa kararı aldı

Samsunspor'da istifa şoku. Samsunspor Divan Kurulu bugün yaptığı toplantıyla oy birliği ile istifa karar aldı. Samsunspor Divan Kurulu'nun istifasına gerekçe olarak ise "Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu olarak işlevsiz bir şekilde görev yapmanın Samsunsporumuza bir katkı sağlamayacağı inancı" gösterildi.

Sadi Subaşı, Ahmet Hayvalı, Cevat Öncü, Onur Ferhat Karacan, Fikret Koç, Özdemir Erol, Seyit Esen, Özlem Zeren, Cengiz Uzdil, Ferit Bernay, Hasan Guda, Şaban Sarıkaya, Süleyman Serkan Güler, Mehmet Atalay, Uğur Güneysu'dan oluşan Samsunspor Divan Kurulu'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"SAMSUNSPOR Kulübü Dernek Tüzüğümüzün 35.maddesigereğince 07.08.2021 günü yapılan seçimle görev almış bulunmaktayız.

Görev süremiz boyunca Tüzüğümüzün 35.Maddesinin d-bendi uyarınca ayda bir kez kulüp merkezinde gerçekleştirmemiz gereken toplantılarımızı kulüp merkezinde toplantı salonu olmaması hasebiyle bizlere kapılarını açan kurum ve kuruluşların salonlarında gerçekleştirdik. SAMSUNSPOR'umuzun hak, menfaat ve geleceği için tüzüğün 35. Maddesinin f-bendi atfı gereğince ve yine tüzüğümüzün 33. Maddesinin a -bendinden s -bendine kadar olan tüm bentleri uyarınca Divan Kurulumuza verilen yetki ve sorumlulukları yerine getirdik. Bu noktada anılan yasal sorumluluklarımız gereğince hazırladığımız tavsiyelerimizi ve tespitlerimizi içeren raporumuzu, SAMSUNSPOR Kulübü Dernek Yönetimimiz ile yaptığımız 08.11.2021 tarihli toplantıda Dernek Yönetim Kurulumuza sunduk.

Tüzüğümüzün 35. Maddesinin d-bendi doğrultusunda her sezonda üç kez düzenlenmesi gereken 'Genişletilmiş Divan Danışma Kurul Toplantısı'nın ilkini 12.02.2022 Cumartesi günü gerçekleştirdik.

SAMSUNSPOR'umuzun başarısı için hazırladığımız ikinci raporu ve tavsiyelerimizi Genişletilmiş Divan Danışma Kuruluna ve Dernek Yönetim Kurulu'na sunduk.

SAMSUNSPOR Divan Başkanlık Kurulu olarak her platformda SAMSUNSPOR Derneği ve Futbol A.Ş.'nin yanında olduğumuzu ve desteklediğimizi belirttik. SAMSUNSPOR'muzun tüm kurullarının BÜYÜK SAMSUNSPOR TARAFTAR! ile birlikte etle tırnak olduğunu, marka değerinin korunması gerektiğini belirttik. Anılan yazışmaları tüzüğümüz gereğince iç yazışma usulü ile yerine getirdik. Tüm bu yapıcı, kucaklayıcı, tamamıyla SAMSUNSPOR'umuzun geleceğini düşünen tutumumuza, üslubumuza ve nezaketimize rağmen, gelinen ve yaşanılan süreçte hazırladığımız rapor içeriklerine yeterli cevap verilmemiş veya içeriklerin birçoğuna hiçbir cevap verilmemiştir.

Bu noktada, SAMSUNSPOR Derneğinin başta Divan Başkanlık Kurulu olmak üzere SAMSUNSPOR'umuzun diğer kurullarının işlevsizleştirildiğini müşahede ettik. SAMSUNSPOR Divan Başkanlık Kurulu olarak işlevsiz bir şekilde görev yapmanın SAMSUNSPOR'umuza bir katkı sağlamayacağı inancı ile 30.04.2022 tarihinde olağanüstü olarak toplanarak oybirliği ile istifa kararı almış bulunuyoruz. SAMSUNSPOR'umuzun her zaman yanında olduğumuzu belirterek, tüm SAMSUNSPOR kamuoyuna saygılarımızı sunarız."

Samsunspor Divan Kurulu'ndan Toplu İstifa

İLGİLİ HABERLER

Henrigue Boldrin Samsunspor'da

Henrigue Boldrin Samsunspor'da

Samsunspor'da O Transfer Gerçekleşti

Samsunspor'da O Transfer Gerçekleşti

Samsunspor, Ahmet Sagat ile anlaştı

Samsunspor, Ahmet Sagat ile anlaştı

Şampiyonluk kupasını Samsun'a getireceğiz

Şampiyonluk kupasını Samsun'a getireceğiz

Başkan Yıldırım: Samsunspor taraftarına verdiğim sözü tutacağız

Başkan Yıldırım: Samsunspor taraftarına verdiğim sözü tutacağız