SİYASET

CHP'li Öztrak Samsun'da: 'Atatürk gençlere ufuk açmıştır'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere ufuk açtığını ve bu ülkeyi onlara emanet ettiğini ifade etti.

Mustafa Sarıgül Samsun'da: 'Ayıdan post, Amerika'dan dost olmaz'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kıbrıs davası konusunda Yunanistan'ın, ABD ve NATO'ya güvenmemesi gerektiğini söyleyerek, 'Yunanistan'a son sözümüz şudur: Ayıdan post, Amerika'dan da dost olmaz' dedi.

Samsun'da bu yol yıllardır neden bitmedi?

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza- Çeltek arasındaki tüneller bölgesi olarak bilinen yerdeki yol inşaatının yıllardır neden bitirilmediğini sordu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Cumhurbaşkanımızın müjdesidir, muhteşem bir sta

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Cumhurbaşkanımızın müjdesidir, muhteşem bir stat olacak. Türkiye'deki en modern, en güzel statlarımızdan birisi Ankara'da olacak. İnşallah gelecek yıllarda Süper Ligde maçları, o statta birlikte izleyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altılı masaya 'Abdülhamid Han' tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Haddini aşanlara bu millet inanıyorum ki 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral hanım, sen kim, Sultan Abdülhamid'e saygısızlık kim. O altılı masada olanlardan isim vermeyeceğim. 3 tanesi var ki bunlar Sultan A...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Göğsümüzü tanklara, ölüm kusan silahlara siper edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz bu ülkeyi birilerinin ihsanıyla kurmadık. Emperyalistleri, taşeronluk yapanların kirli emellerine teslim etmeyeceğiz. Gerektiğinde 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi göğsümüzü tanklara, ölüm kusan silahlara siper edec...

Avustralya Başbakanı Morrison, seçim yenilgisini kabul etti

Avustralya'da bugün gerçekleştirilen seçimlerin ardından mevcut Başbakan Scott Morrison seçim yenilgisini kabul ederek, rakibini tebrik etti.

Vali Balcı, Büyükşehir Belediyesindeki mesaisine başladı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, belediye bürokratları ve personellerle tanıştı.

Baybatur: "Ülkemize hizmet aşkıyla sarılmaya devam ediyoruz"

Manisa'nın Kula ilçesinde uzun yıllardır yapımında sorunlar çıkmasına rağmen bir an olsun geri adım atılmayan Kula Devlet Hastanesi'nin yeni hizmet binasında sona yaklaşıldı. Açılış için gün sayan hastane inşaatını gezen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Mill...

MHP'den Bigadiç'e üst düzey çıkartma

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçelinin talimatıyla MHP MYK üyeleri ve milletvekillerinden oluşan heyet Balıkesir'de ilk anlatma ve aydınlatma toplantısını Bigadiç ilçesinde gerçekleştirdi.

Vali Canalp, bir solukta 3 ilçe ve bir beldeyi ziyaret etti

Edirne Valiliği'nden Batman Valiliği'ne atanan ve aynı zamanda Belediye Başkan Vekilliği görevini yürütecek olan Vali Ekrem Canalp, bir solukta 3 ilçe ve bir beldeyi ziyaret etti.

Adıyaman'ın tarımsal sulama projelerinin finasman sorunu çözüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile, tarımsal sulama amaçlı yapıların finansman maliyetlerin karşılanmasına ilişkin kararname resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ünal'dan 'Kafkasya Sürgün ve Soykırım' mesajı

Türk Ocakları Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal, Büyük Kafkasya Sürgün ve Soykırımı'nın 158'inci yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

MHP heyeti Kulp'a çıkarma yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, Diyarbakır'ın Kulp ilçesine çıkarma yaparak 'Adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma' temasıyla toplantı düzenledi. Kulp ilçesinde halka seslenen MHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, HDP'yi PKK...

Mersin'in yeni Valisi Pehlivan, görevine başladı

Mersin'e atanan Ali Hamza Pehlivan, görevine başladı. Kamu görevlileri olarak vatandaşlar için bu görevi üstlendiklerini kaydeden Pehlivan, "Vatandaşlarımızın derdi bizim derdimizdir. Vatandaşlarımızın sevinci bizim sevincimizdir. Hep birlikte onların yan...

Bakan Yardımcısı Ersoy: "Bu ilçenin huzuru için beraber çalışalım

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Bulanık'ta belediyenin parasıyla çok önemli hizmetler yapabileceğini gösterdiklerini belirterek, "Bunca yıldır yapılamayan hizmetlerin, niye yapılmadığını böylece göstermiş olduk" dedi.

Memleket Partisi merkez ilçe başkanı görevinden istifa etti

Memleket Partisi Karabük Merkez İlçe Başkanı İlkay Acar, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP heyeti, Diyarbakır'a çıkarma yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde "Adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma" temasıyla vatandaşlarla bir araya geldi.

Özdemir, Ankara-Kayseri arasında köprü oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri'ye sık sık gelerek, şehrin sorunlarının Ankara'ya taşınması ve çözümü noktasında adeta bir köprü görevi görüyor.

Bakan Derya Yanık: "Lisede öğrendiklerim hayatımı şekillendirmeme etki etti"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "En yakın arkadaşlıklarım Adana Anadolu Lisesi döneminden. Burada öğrendiklerim gerçekten hayatımı şekillendirmekte de etkisi olmuştur" dedi.

Davos Zirvesi 2 yıl aradan sonra yeniden başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), korona virüs salgını nedeniyle 2 yıl verilen aranın ardından yarın İsviçre'nin Davos kasabasında yeniden düzenlenecek. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin açılış konuşmasını yapacağı toplantıya Rusya ise davet edilme...