BELEDİYELER

Terme'de 24. Hıdırellez Şenlikleri Coşkuyla

Samsun'un Terme ilçesinde düzenlenen '24. Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Şenlikleri' başladı. 'Marka Şehir Terme' sloganını taşıyan şenlikte at yarışları, güreşler, eğlenceler ve ünlü sanatçılar sahneye çıkacak.

Canik'e 9, İlkadım'a 6 kat... Samsun'da çifte standart

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, kentsel dönüşüm için Canik'te 9 kat hakkı verirken bunu İlkadım'da 6 katla sınırladı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bu haliyle 2 bin 700 hanenin kentsel dönüşümün dışında kalacağını söyledi ama AKP oylarıy...

Başkan Demirtaş: 19 Mayıs 1919 Kurtuluş İlk Adımdır

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Demirtaş, '19 Mayıs 1919 Kurtuluş'un ilk adımıdır' dedi.

Uyuşturucuyla mücadeleye İlkadım'dan tiyatrolu destek

Samsun'da, uyuşturucu bağımlılığının zararlarına dikkat çekmek üzere hazırlanan 'Pembe Aslında Siyahtır' tiyatro oyunu okullarda sahnelenmeye başlandı.

Samsun B.B. Başkanı Demir'den Yargıya sitem... Yargıya selam, yıkıma devam

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Cumhuriyet Meydanı Projesi'nde yıkım ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini belirterek, 'Yargı esasa giren kararlar alıyor, bu doğru değil' dedi.

İstanbul'da Terme rüzgarı

Samsun'a ait yöresel ürünler ve kent kültürünün tanıtıldığı İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen 'Büyük Samsun Buluşması'nda Terme rüzgarı esti.

Terme'ye yeni şehir mezarlığı yapılıyor

Terme Belediyesi ilçeye yeni bir şehir mezarlığı kazandırmak için planlama çalışmalarını tamamladı.

'Terme Pide Evi' ihaleye çıkıyor

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından ilçeye kazandırılması planlanan 'Pide Evi' 18 Mayıs Çarşamba günü ihale edilecek.

İlkadım, seçmelere damga vurdu

İlkadım Belediyesi GSK Muaythai Takımı, Muaythai İl Seçmelerini 24 madalya ile tamamlayarak spordaki başarısına bir yenisi daha ekledi.

Rize Belediyesi'nden havai fişekli 19 Mayıs kutlaması

Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen havai fişek kutlaması bu akşam gerçekleşti.

Tokat Belediyesine 500 bin liralık ödül

Tokat Belediyesi "Çocuktan Al Haberi" projesiyle 500 bin liralık ödüle layık görüldü.

'Engelsiz Emekler El Sanatları Sergisi' açıldı

Samsun'un Bafra ilçesinde engelli vatandaşların el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı 'Engelsiz Emekler El Sanatları Sergisi' açıldı.

Samsun Büyükşehir'den Makro AVM'ye 70.000.000 TL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 7 bin metrekare yüzölçümüne sahip eski Makro AVM taşınmazı ve arazisini 70 milyon 50 bin TL'ye satın aldı.

Samsun'da Yılmaz Yaptı Demir Övünüyor

Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaptığı eserlerin verdiği hizmetlerle övünen Başkan Mustafa Demir, Mavi Işıklar Engelli Tesislerinin Türkiye'de tek; Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nin ise Türkiye'nin en modern ve ...

Giresun Belediyesi'nden Engelsiz Yaşam Merkezi

Giresun Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan "Engelsiz Yaşam Merkezi" için süreç başlatıldı.

İlkadım Belediye Meclisi'nde 'borç' tartışması

Samsun'da İlkadım Belediye Meclisi'nde reddedilen 3 milyon 250 bin TL'lik kredinin ardından başlayan tartışmalarda, AKP Grup başkanvekili Akyüz'ün sözlerine cevap veren Başkan Demirtaş, 'Hizmet binasının arsasını biz aldık, siz yaptınız, borcunu biz ödüyo...

Giresun Belediyesi'nden "Anneler Günü" etkinliği

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 'Anneler Günü'nde şehit, gazi, engelli ve sporcu çocukların anneleri ile Belediye Kale Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

Başkan Kılıç Termeli annelerle buluştu

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 8 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle ilçedeki, şehit, engelli ve annelik duygusunu ilk kez tadan genç anneleri ziyaret ederek günlerini kutladı.

Çorum Belediyesi'nin vitrin projesi hızla ilerliyor

Çorum Belediyesi tarafından kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla başlatılan cephe sağlıklaştırma çalışmasının ikinci etabı başlıyor. İlk etabı tamamlanan projenin ikinci etabı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 5 milyon lira hibe verilmesi kararı ...

İlkadım 4,5 ton atık yağı ekonomiye geri kazandırdı

Samsun'un İlkadım ilçesinde 4,5 ton atık yağ ve 2 bin atık pil ekonomiye geri kazandırıldı.

İlkadım'da AKP ve MHP 3 milyon 250 bin TL'lik krediyi bile reddetti

Samsun İlkadım Belediye Meclisi, 3 milyon 250 bin TL'lik kredi talebini oy çokluğu ile reddetti.

Tekkeköy Başkanı Togar: 'Sosyal belediyecilikte rakibimiz yok'

Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sosyal belediyecilik anlamında çok önemli işler yaptıklarını belirterek, 'Karadeniz'de sosyal belediyecilik anlamında bir rakibimiz olduğuna inanmıyorum' dedi.

Terme'de bayram coşkusu

Terme protokolü, bayramlaşma töreninde halkla bir araya geldi.

Çorum Belediyesi bayram tedbirleri tamamladı

Çorum Belediyesi, Ramazan bayramı öncesi vatandaşların huzur içerisinde bayram geçirebilmesi amacıyla iş başında olacak.

Samsun Büyükşehir'den Yalı Kafede Yargıya Tabela Oyunu

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde konuşan Başkan Mustafa Demir, Yalı Kafe ile ilgili yargı kararını eleştirerek, 'Kararın gereğini yerine getiriyoruz. Oradaki 'Millet Kıraathanesi' ibaresi çıkacak. Millet kıraathanesi değil de sosyal tesis, kütüphane ...

İlkadım Bayramlaştı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediye çalışanlarıyla bayramlaştı. Başkan Demirtaş, yola çıkanlara trafikte dikkatli olmaları uyarısında da bulundu

Ankara Büyükşehir'den örnek proje: Eczane borçları kapatılıyor

Başkent'te örnek olan projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) şimdi de sağlık nedeniyle eczanelere borcu olan ihtiyaç sahiplerinin borçlarını kapatarak destek oluyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Eczacı Odası ile protokol yaptıklarını b...