EKONOMİ

Samsun Çarşamba Karma OSB'ye ilk kazma

Samsun'da cazibe merkezi haline gelen Çarşamba Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde(OSB) altyapı yapım işi için ilk kazma vuruldu.

Zam... Zam... Zam... Benzin mazotu solladı

Geçen gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 3 kuruşluk bir zam daha yapıldı.

SİMDER, Başkan Demirtaş'ı ağırladı

Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği (SİMDER) İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı yapı sektörünün paydaşları ile bir araya getirdi. SİMDER Başkanı Yunus Güney, olumsuzlukları birlikte aşmak için çalıştıklarını söyledi

En ucuz sigara 40 liraya koşuyor

İçki ve sigaraya temmuzda ÜFE oranında zam gelirse en ucuz sigara 22 TL'den 40 TL'ye, litrelik rakı 390 liradan 570 liraya çıkacak.

Benzine bir zam daha

Dün litresine 1,70 TL zam gelen benzine yarından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 3 kuruşluk bir zam daha bekleniyor

Samsun'da taksi plakası ve durağı ihaleye çıktı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi için taksi plakası ve taksi durak yeri ihalelerine çıkıldığını açıkladı.

Samsun'da hizmet binasının resmi açılışı yapılacak

Samsun'da oda/borsa yeni hizmet binası açılışında yerli otomobil 'TOGG' vatandaşlarla buluşacak.

SGK Samsun Müdürü Kaya: 'Kayıt dışı 30'lara düştü'

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Samsun İl Müdürü Ünal Kaya, 'Sosyal Güvenlik Reformu'nun hayata geçmesiyle birlikte, yüzde 50'lerde olan kayıt dışı istihdam oranının yüzde 30'lara kadar düştüğünü söyledi.

Samsun'da Nisan Ayı Rakamı 85 bin 879 oldu

Ocak-Nisan döneminde Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı'nda toplam 365 bin 769 yolcuya hizmet verildi.

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Geyik: "Türkiye'de buğday hasadına ramak kala sekt

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, Türkiye'de buğday hasadına ramak kala sektörün fiyat beklentisinin giderek artmakta olduğunu kaydetti.

15 tost yiyenden para almıyor, üstüne çeyrek altın veriyor

Bursa'da bir büfe sahibi; yaptığı kampanyayla 13 ve 15 tost yiyenden ücret almıyor üstüne altın hediye ediyor.

Palandöken: 'Mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısı artırılmalı'

Artan piyasa fiyatları göz önünde bulundurularak mobilya ve beyaz eşyada taksit sınırının artırılması gerektiğini vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Beyaz eşya ve mobilya gibi ürün gruplarını ...

Hatay'da buğday hasadı dualarla başladı

Hatay'da Amik Ovasında yılın ilk buğday hasadı dualarla yapıldı.

Edirne'de buğday 5,656 TL'den satıldı

Edirne Ticaret Borsası'nda Anadolu kırmızı sert buğdayı kilogramı en yüksek 5,656 TL'den satıldı.

Demircan: "42 milyon turist ve 35 milyar dolar hedefimiz doğrultusunda çalışmala

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, pandemi sürecinde turizm sektöründe iyi bir sınav verdiğini ve bu süreçte pazar payını geliştirdiğini kaydederek, "42 milyon turist ve 35 milyar dolar hedefimizi bakanımız açıkladı, bizde bu hedef d...

Pamukkale'nin termal otelleri yolcu trafiğinin en yoğun olduğu yaz aylarında tan

Türkiye'de en fazla turist ağırlayan 5. kenti olan Denizli'nin turizmden aldığı payın daha da artması için Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği'nin (DENTUROD) güç birliği yaparak 2016'dan bu yana devam eden ...

Başkan Palancıoğlu: "Melikgazi Belediyesi olarak her zaman engellilerimizin yanı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin Engelliler Haftası kutlamalarına belediye olarak destek olduklarını ve her zaman onların yanlarında olduklarını söyledi.

Blockchain uygulamaları ve sanal paralar konuşuldu

Düzce Üniversitesi akademik, idari personelleri ve öğrencileri ile vatandaşların ve ilgi duyan herkesin katılım sağlayabildiği Açık Ders uygulamasında bu ay "Blockchain Uygulamaları ve Sanal Para, Geleneksel Küresel Finansal Sisteme Alternatif Olabilir mi...

Kaymakamdan Pamukkale semalarında anlamlı uçuş

Denizli'de19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde geçmişte pilotluk mesleği olan Bekilli Kaymakamı Dilara Şenoğlu, Pamukkale travertenlerinin üzerinde paraşütle uçarak bayrak açtı. Pamukkale semalarında paraşütle uçan Şenoğlu, izleyen...

"Doğadan Modaya Organik Pamuk Projesi" toplantısı yapıldı

Aydın için önemli bir proje olan ve 2022 yılında uygulanmaya başlanan 'Doğadan Modaya Organik Pamuk" projesi çerçevesinde toplantı düzenlendi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 15,9580 liradan, euro ise 16,9030 liradan güne başladı.

Sinan Kaloğlu: "Altay Spor Kulübü hiçbir zaman sahipsiz kalmaz"

Kongre süreci nedeniyle kulüpte her şeyin belirsiz olduğunu ifade eden Altay Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, "Kulübümüz biraz zor durumda. Altay Spor kulübü hiçbir zaman sahipsiz kalmaz. Kongreden sonra da kalacağını zannetmiyorum" diye konuştu.

Komandolardan 19 Mayıs'a özel nefes kesen gösteri

Kastamonu'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda komandolar tarafından yapılan gösteri nefes kesti.

Mozambikli öğrencinin Atatürk sevgisi

Eskişehir'de okuyan Mozambikli öğrenci Nazir Alfredo, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kentin farklı yerlerine asılan bayraklardan çok etkilendiğini ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Gürüz: "Nisan ayı yaş meyve sebze ihracatı 210 milyon doları aştı"

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Gürüz, Türkiye'nin Nisan ayında yaş meyve sebze ihracatının geçen yılın eşdeğer dönemine kıyasla yüzde 4 artışla 210,4 milyon dolara ulaştığını söyledi.

TESK Başkanı Palandöken: "Turizm, döviz girdisinin artmasını destekleyen en önem

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Turizm, ülkemize döviz girdisinin artması, kalkınmayı destekleyen en önemli noktalardan biri" dedi.

Şifa deposu Mayıs papatyasında hasat zamanı

Denizli'de, şifa deposu olarak bilinen Mayıs papatyasında hasat başladı. Dağlık bölgelerden makas yardımıyla tek tek toplanan papatyaların sadece uç kısımları temiz bezler üzerinde gölgede kurutulduktan sonra toptan olarak aktarlara satışı gerçekleştirili...