SAĞLIK

Covid-19 geçiren kişilerde psikiyatrik sorunlar görünme sıklığı arttı

Psikiyatri Uzmanı Dr. Süleyman Korkmaz, Covid-19 geçiren kişilerde psikiyatrik belirtiler görüldüğünü ve panik atak, depresyon ve kaygı bozukluğu şikayetiyle kliniklere başvuran kişilerin sayısının arttığını söyledi.

Doç. Dr. Yasemin Kemal: Rafine şekerli gıdalar kanser riskini artırabilir'

Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yasemin Kemal, kek, kurabiye ve şekerli içecekler gibi rafine şeker eklenmiş gıdaları aşırı tüketmenin aşırı kalori alımına ve yağlanmaya neden olmanın yanı sıra kanser riskini de artırabileceğini söyledi

Her yaşta görülebilen romatizmal hastalık: Ankilozan spondilit

Romatoloji Uzmanı Dr. Yeliz Zahiroğlu, romatizmal bir hastalık olan 'ankilozan spondilitin' kalıcı omurga bozukluğu ve boyun tutukluğuna yol açabildiğini, erken tedavi ve egzersiz ile kalıcı hasarların önüne geçilebileceğini söyledi.

Samsun'da 'Sağlık' İçin Yürüdüler

Samsun'da fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilinci oluşturmak için sağlık çalışanları tarafından '10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü'nde yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Gerçekleştirdiği 1400 doğumla ödül aldı, anne olmak isteyenlere ümit verdi

2017 yılında 1 yıl içerisinde 1400 doğum yaptırarak dönemin Sağlık Bakanı'nın elinden 'yılın doktoru' ödülünü alan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Zehra Özdemir, adetten kesilmemiş her hastanın gebe kalma şansının devam ettiğin...

Bacakları kesildi, yılmadı 3 kez Türkiye şampiyonu oldu

Samsun'da yaşayan kepçe operatörü Kaner Altıntaş (41), 20 yıl önce geçirdiği kazanın ardından bacaklarının diz üzerinden kesilmesine rağmen yaşama azmini hiç kaybetmedi. Halter sporuna başlayan Altıntaş, 3 kez Türkiye şampiyonu olup, birçok defa derece ya...

Kozluk'ta gençler uçurtma uçurup sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

Batman'ın Kozluk Meslek Yüksek okulu 2022 Bahar Şenlikleri dahilinde bir araya gelen onlarca genç, Alıçlı köyünde uçurtma şenliği ve bisiklet turu düzenlendi.

Minik Akif için jet seferberlik

Fransa'da boğulma tehlikesi geçirip yoğun bakıma alınan 6 yaşındaki Türk vatandaşı Akif Özer Sağlık Bakanlığına ait özel ambulans ile Türkiye'ye getirildi. Sağlık Bakanlığı'na ait uçak ambulans ile Fransa'nın Strazburg şehrinden alınan Akif Özer Bursa Şeh...

Altıeylül Belediyesi anne adaylarının yanında

Altıeylül Belediyesi, Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi'nde Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle Altıeylül İlçesi'nde ikamet eden anne adayları için "Sağlıklı Gebe Sağlıklı Gelecek" projesini başlatarak anne adaylarının yanında oldu...

İdil'de araba çarpan 15 yaşındaki kız hayatını kaybetti

Şırnak'ın İdil ilçesi Çığır köyü mevkiinde İpek Yolu Kavşağında meydana gelen trafik kazasında 15 yaşındaki Nurgül Demir hayatını kaybetti.

Şehir şehir gezerek engelli bireylerin diş tedavisini yapıyorlar

Bolu'da özel bir eğitim merkezinde eğitim gören engelli çocukların diş tedavileri, gönüllü doktorlar tarafından yapıldı.

"Kastamonu-Çankırı Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Sempozyumu"na büyük ilgi

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen "Kastamonu-Çankırı Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Sempozyumu"nda 20 sözlü bildiri ve fuaye alanında 33 poster bildiri sunuldu.

Yüksek riskli hastalara uygulandı, canlı yayınlandı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez canlı yayın ile 3 hastaya TAVI yöntemiyle kalp kapak değişimi operasyonu yapıldı.

Karabük'te covid-19 vakaları sıfırlandı

Karabük Valisi Fuat Gürel, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım ve yataklı servislerde korona virüs hastası kalmadığını ve servislerin kapatıldığını açıkladı.

Bayılarak yerde fenalaşan gence ilk müdahale rektörden

Erzincan'da düzenlenen etkinlik sonrası sıcak havanında etkisiyle bayılarak yere düşen ve fenalaşan gence, sağlık ekipleri gelinceye kadar ilk müdahaleyi rektör yaptı.

Sağlıkta şiddet masaya yatırıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bünyesinde yer alan Nizam ve Adalet Kulübü ve Sağlık İyilik Hareketi Topluluğu tarafından sağlık hukuku isimli panel düzenlenerek, sağlıkta şiddet ve mobbing konuları masaya yatırıldı. ERÜ Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu Dan...

Anne, baba adaylarına Gebelik Okulunda eğitim

Erzincan'da anne, baba adaylarına Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bulunan Gebelik Okulunda eğitimler veriliyor.

Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Turkovac aşısını anlattı

Bolu'da, düzenlenen konferasta Turkovac aşısıyla ilgili konuşan Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, "Şu anda ayda 3 milyon doz Covid 19 Turkovac aşısı üretebilir hale geldik" dedi.

Bingöl'de aktif vaka sayısı 10'un altına düştü

Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, il genelinde son 2 aydır vakaların azaldığını ve aktif vaka sayısının 10'un altına düştüğünü söyledi.

KMÜ'de Hemşireler Haftası kutlandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 'Hemşireler Haftası' çerçevesinde kutlama programı düzenlendi.

Saldırıya uğrayan Baro Başkanı: "Sağlık durumum iyi, şikayetçi değilim"

Zonguldak Baro Başkanı Av. Türker Kapkaç, dün akşam otoparkta meydana gelen darp olayı ilgili konuştu. Kapkaç, "Sağlık durumum gayet iyi, her gün yüz yüze baktığımız insan, şikayetçi değilim. Herhangi bir durum söz konusu değil" şeklinde konuştu.

Ayağı kırılan kedi, ameliyatla sağlığına kavuştu

Esenyurt Belediyesi, ayağı kırılan kediyi tedavi ederek hayata tutunmasını sağladı. Tedavi sonucunda yaralı kedi yürümeye başladı.

Daha az acı ve kesiyle yapılan bypass yöntemi: Minimal İnvaziv

1970'li yıllardan beri uygulanan klasik ve güvenli bir tedavi yöntemi olan koroner bypass cerrahisi, gelişen teknolojiyle beraber daha az acı ve kesikle gelişmiş operasyon imkanı sunuyor. Klasik yöntemin yanı sıra hastaya ameliyat sonrasında daha fazla ko...

Dr. Güngör: "Yılda 1 kez check-up yaptırılmalı"

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Dündar Güngör hastalıkların erken teşhis ve tedavisinde hayat kurtarıcı bir öneme sahip olan check-up taramalarının tüm bireyler için yılda 1 kez yapılmasını önerdi.